Walentynkowa Akcja Charytatywna

Uczennice M. Ważna i S. Śmigielska zaproponowały p. Dyrektor J. Hudziak zorganizowanie akcji charytatywnej dla ucznia naszej szkoły Darka Niedzieli.

Walentynkowa Akcja Charytatywna

Darek był uczniem klasy maturalnej. W dniu 25.10.2008r wracając do domu z zajęć dodatkowych w szkole uległ wypadkowi samochodowemu. Od tamtego dnia jest w śpiączce mózgowej, a jego powrót do zdrowia wymaga leczenia specjalistycznego i intensywnej rehabilitacji.

Pomysł dziewcząt przyjęty został entuzjastycznie. W szkole rozwieszono plakaty informujące o akcji. Każdy mógł pomóc! W dniu 14.02.2012r w Walentynki odbył się kiermasz szkolny. Uczniowie i nauczyciele mogli zakupić pyszne ciasta, ciasteczka i inne wyroby przygotowane przez społeczność szkolną za symboliczną złotówkę. S. Śmigielska, M. Ważna, D. Malczak oraz M. Sitarz w strojach amorów zachęcali wszystkich do wsparcia akcji. Po południu smakołyki sprzedawane były także w internacie. Mieszkańcy chętnie wrzucali ostatnie pieniądze do puszek.I w ten oto sposób dzięki bezinteresownej postawie uczniów naszej szkoły uzbierano łącznie kwotę 1400zł. Dziękujemy 🙂